GREENTOM UPP CLASSIC, REVERSIBLE,CARRYCOT – ZDJĘCIA, FILMY, PORÓWNANIA

GREENTOM UPP CLASSIC, REVERSIBLE,CARRYCOT – ZDJĘCIA, FILMY, PORÓWNANIA

 • Opublikowane przez: Lullaby
 • /
 • Kategorie: Newsy
 • |
 • Ilość komentarzy: 1

Porównanie wózków Greentom Classic, Reversible, Carrycot.

Drodzy Rodzice!
Obserwując Wasze wpisy na forach, grupach, zaobserwowaliśmy, iż często zadajecie pytanie odnośnie odpowiedniego wieku dla wózka Greentom Classic i Greentom Reversible…Dlatego też postanowiliśmy się z tym zmierzyć i odnieść się do Waszych pytań jako Ci co na co dzień te wózki sprzedają, przymierzając dziennie po kilkoro dzieci zarówno do Classic’a jak i Reversible.Mamy nadzieję, że nasze rady przydadzą się Wam :)Na początek kilka słów na temat wózków Greentom 🙂 Jak zapewne wiecie wózki Greentom są wózkami Eko i jest to najbardziej ekologiczny wózek na świecie, ponieważ w całości został wykonany z materiałów przetworzonych. Pomysł na stworzenie ekowózka wymagał od twórcy wyjątkowo przemyślanego i minimalistycznego projektu.Greentom stworzył trzy rodzaje wózków : Carrycot (gondolowy), Reversible(spacerowy) i Classic (spacerowy). Wózki te występują również w zestawach jako 2w1 ( Carrycot + Reversible) bądź 3w1 (Carrycot, Rversilbe i Classic).

Każdy wózek ma tę samą ramę podstawową z kółkami, tzw ramę A, zmieniamy jedynie siedzisko chcąc uzyskać kolejny model wózka Greentom.Tym oto sposobem mając Carrycot(gondolowy), który składa się z ramy podstawowej(tzw.A) oraz ramy owalnej(tzw. B)(tej na której montujemy materiał) chcąc mieć wózek Reversible dokupujemy tylko sam materiał.

Co dalej…?

Mając wózek Reversible, który składa się z ramy podstawowej z kółkami(A), ramy owalnej(B) oraz materiału, chcąc stworzyć wózek Classic dokupujemy również sam materiał.

Mając wózek Classic, który składa się z ramy podstawowej (A) i materiału,a chcąc z niego zrobić Reversible bądź Carrycot musimy dokupić już nie tylko materiał ale również ramę owalną (tzw. B)

Wózki Greentom mają koła piankowe wyposażone w podwójne łożyska kulowe absorbujące wstrząsy

Ale zaczynając od pierwszego wózka jakiego potrzebujemy, a mianowicie wersji Carrycot( gondoli)

Cechy wózka Carrycot
bardzo zwrotny
– lekki
– tylne koła 20,3cm i przednie obrotowe 16,5cm
– wygodna pełna rączka
– łatwe składanie ramy po wypięciu gondoli i zintegrowana blokada po złożeniu
– kółka piankowe wyposażone w podwójne łożyska kulowe absorbujące wstrząsy
– kosz zakupowy 10 litrów
– opcjonalny adapter do fotelika samochodowego
– opcjonalna osłona przeciwdeszczowa

Greentom Upp Carrycot zawiera: ramę podstawową z kółkami, ramę owalną, materac, daszek, kosz zakupowy
Waga: 9,1 kg
Wymiary gotowego do użycia wózka: 102 x 55 x 90 cm
Wymiary wewnątrz gondoli: 78 x 33 x 15 cm
Wskazania wiekowe: Do ok 6 miesiąca

Wózek Greentom Carrycot wyróżnia od innych jego waga, która jak widzieliście wcześniej wynosi zaledwie 9,1 kg co stanowi go jednym z najlżejszych wózków gondolowych.

Jedynym minusem jaki podkreślają, szczególnie osoby wyższe jest niskie obsadzenie gondoli. Jej górna część jest na wysokości 60 cm od ziemi. Zdarzą się, iż klienci twierdzą, że gondola jest „mała” – owszem jest mała bo większa jest niepotrzebna bo przecież będziemy wozić w niej dziecko max do 6/7 miesiąca bo wtedy zaczyna już zazwyczaj samo siadać i musimy przesiąść się do kolejnego wózka bo z tego najzwyczajniej w świecie może nam wypaść.
Mała gondola jest dużym plusem bo po pierwsze nie zajmuje nam dużo miejsca np. w samochodzie, a także dzięki mniejszym rozmiarom jest również lżejsza!

FILM:

wozek_greentom_carrycot_film_lullaby_kielce

Teraz wracając do meritum sprawy postaramy się rozwikłać Wasze problemy z wyborem Reversible czy Classic?

Przesiadając się z wózka gondolowego, kolejnym jaki powinniśmy wybrać jest ZDECYDOWANIE wózek Greentom Reversible!
wozek_greentom_reversible_pozycje_rozkladane_lullaby_kielce
Greentom Upp Reversible zawiera: ramę podstawową z kółkami, ramę owalną, siedzisko, daszek, barierka, kosz zakupowy
Waga: 8,5 kg
Wymiary gotowego do użycia wózka: 102 x 55 x 79 cm
A dlaczego?
Bo jak piszę już sam producent – „Wskazania wiekowe: Od 6 miesięcy do ok 2,5 lat” (max 15 kg, max 93 cm)”. Sprawą wiadomą jest to, że do wózka spacerowego przesiadamy się jak nasze dziecko zaczyna już samodzielnie siadać.
Wózek dziecięcy Reversible dzięki kubełkowemu siedzisku oraz możliwości zmiany pozycji do kierunku jazdy Dziecka pozwala nam żeby nasze dziecko nawet jeśli nie siedzi jeszcze stabilnie (ale już ZACZYNA SIADAĆ) mogło podróżować BEZPIECZNIE wózkiem spacerowym, a nie wyglądać z wózka gondolowego, z którego w każdej chwili może wypaść! Dlatego dla najmłodszych bez dyskusji jest wózek Reversible! Wózek Classic w tym wypadku jest NIEODPOWIEDNI.

Często pytacie od jakiego wieku Reversible, od jakiego Classic…?

To są pytania bardzo indywidualne i ile razy byście go nie zadawali na grupach, forach tyle razy będzie tyle samo zwolenników co przeciwników bo przecież Dziecko Dziecku nie równe. Jedno zaczyna stabilnie wcześniej siadać, drugie trochę póżniej, inne całkiem późno.
Dlatego nie patrzcie co inni piszą tylko spójrzcie na swoje Dziecko 🙂
Jeśli Wasze Dziecko nie siedzi jeszcze stabilnie wybierzcie wersje Reversible.W tym wózku jak podaje producent mozemy jeździć do 2,5 lat, badź 15 kg, badź do 93cm wzrostu. Musimy patrzeć na każdą z tych miar! Jeśli, którąś przekracza Dziecko należy zmienić wózek badź go nie kupować jeśli dopiero zastanawiamy się nad kupnem!

No ale co w przypadku jak nasze dziecko ma niecały rok, półtora, dwa….i szukamy nowego wózka?

Tutaj znów decyzja jest INDYWIDUALNA i żadna koleżanka z forum nie podpowie (chyba że poda dokładne wymiary, wagę i wiek dziecka pasująego do naszego)! Znów wracamy do rozwoju fizycznego naszego dziecka…jeśli nasze dziecko już STABILNIE samo siedzi mając 9,10,11,12…miesięcy i chcemy mieć wózek, który nam posłuży dłużej niż do 2,5 lat, 15kg to już bez najmnijeszych problemów wybieramy wózek Classic, dla którego we wskazaniach wiekowowych sam prodcent podaje: Od 6 miesięcy do ok 4,5 lat (max 18 kg, max 110 cm).
Choć dla mnie od 6 miesięcy to stanowczo za wcześnie bo wózek ten nie posiada opcji zmiany pozycji kierunku jazdy Dziecka, a wiadomą sprawą jest to, że na początku zazwyczaj wozimy Dziecko tyłem do kierunku jazdy aby je poprostu lepiej widzieć.
Nowa wersja Classic ma już pozycję leżącą która pozwala położyć dziecko kiedy zaśnie nam np. podczas spaceru.
(choć niektórzy upierają się, że nie jest to leżaca – nie wiem czemu może dlatego, że w wersji Classic , w przeciwieństwie do Reversible  kładąc Dziecko nogi zostają nam w miejscu, a kładą się tylko plecy przez co niektórzy mają złudzenie że nie jest to pozycja do końca leżąca)
Greentom Upp Classic zawiera: ramę podstawową z kółkami, siedzisko, daszek, barierka, kosz zakupowy
Waga: 7,1 kg
Wymiary gotowego do użycia wózka: 103 x 55 x 77 cm
Wymiary złożonego wózka: 72 x 55 x 25 cm

Czasem jednak co kiedy…?

Jednak czasem mimo tego, że nasze dziecko już stabilnie siedzi i jest odpowiednie do wózka Classic, który posłużyłby nam dłużej niż Reversible. Na dodatek bardziej podoba nam się wersja Reversible  bo twierdzimy, że później znów zmienimy wózek dokupując np. sam materiał Classic to jak najbardziej jeśli dziecko tylko nie przekracza podwanych przez producenta „rozmiarów” to możemy kupić Reversa 🙂
Tylko PAMIĘTAJCIE – Dziecko Dziecku nie jest równe i to sami musicie ocenić, kiedy i jaki wózek kupić 🙂
Dlatego Drodzy Rodzic! – wybierając wózek nie kierujcie się opiniami innych bo są to tylko zazwyczaj subiektywne odczucia a nie obiektywne opinie!
Pamiętajcie, że my wychdząc na przeciw tym problemom proponujemy Wam przetestowanie wózka przed zakupem. Możecie przymierzyć dziecko i wyjść z nim na spacer 🙂
wozek_greentom_wypozyczenie_classic_reversible_carrycot_lullaby_kielce_
greentom_upp_classic_wozek_spacerowka_nowa_wersja_mietowy_biala_rama_zlozony_lullaby_kielce greentom_upp_classic_bialo_mietowy_nowa_wersja_rozkladana_lullaby_kielce1 greentom_upp_classic_bialo_mietowy_nowa_wersja_rozkladana_lullaby_kielce.
wozek_greentom_upp_classic_po_zlozeniu_lullaby_kielce
wozek_greentom_reversible_pozycje_rozkladane_lullaby_kielce
TAGI: porównanie wózków Greentom, porównanie wózków Greentom

Komentarze (1)

 • Iwona Odpowiedz

  A ja mam takie pytanko, chodz wydaję się to logiczne musze sie upewnic 🙂
  Czy składając wersje reversible mamy oddzielnie stelaż wózka i oddzielnie siedzisko, czy moze jednak można go złożyć bez rozpinania? Pozdrawiam

  14 września 2017 at 15:46

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X