Jaki model Greentom wybrać dla dziecka? Classic czy Reversible?

Jaki model Greentom wybrać dla dziecka? Classic czy Reversible?

  • Opublikowane przez: Lullaby
  • /
  • Kategorie: Wózki
  • |
  • Ilość komentarzy: 0

Witajcie 😉 Cały czas dostajemy od Was pytania jaki model Greentom wybrać dla Dziecka ? 🙂 Dlatego kolejny raz mając jeszcze większe doświadczenie  postanowiliśmy się zmierzyć z tym pytaniem , jednocześnie nadrywając dla Was filmik z porównaniem obu modeli!

Zaczynając od początku… Zarówno model Classic jak i Reversible w swoich specyfikacjach są wózkami przeznaczonymi dla Dzieci od 6-go miesiąca życia. Jednak naszym zdaniem do wózka spacerowego powinniśmy przesiadać swoje Pociechy dopiero wtedy jak zaczynają samodzielnie siadać, nie patrząc na to co jest w specyfikacji wózka i broń Boże nie porównując do innych Dzieci pytając na grupach czy forach 😉 Jest to bardzo indywidualna sprawa i niemalże każde Dziecko jest inne 🙂

Jaki wózek w jakiem wieku?

Zakładając hipotetycznie jednak, że dziecko ma 6 miesięcy i samo zaczyna siadać to jaki model wózka wtedy wybrać?

Bezdyskusyjnie wygodniejszym (nie mylić z tym, że wersja Classic jest zła)  dla Dziecka wózkiem w tym wieku jest model Reversilbe. A dlaczego?

Po pierwsze wózek dziecięcy Greentom posiada kubełkowe siedzisko co jest znacznie wygodniejsze dla naszego Malucha. Po drugie- możemy wozić Dziecko przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jadąc przodem do kierunku jazdy mamy trzy pozycje- siedzącą, półleżącą i leżącą. Jadąc tyłem do kierunku jazdy mamy dwie pozycje – półleżącą i leżącą.

Na ten model wózka możemy pozwolić sobie jeśli nie przeszkadza nam to, że składa się z dwóch elementów (ramy i siedziska, łączna waga to 7,5 kg))  i zajmuje więcej miejsca np. w bagażniku niż model Classic, który składa się w jednym elemencie. Kolejną sprawą jest to że modelem Reversible (1299zł) pojeździmy do wieku 2-2,5 roku maksymalnie. Potem musimy dokupić samo siedzisko Classic (479zl) aby z naszego Reversible zrobić model Classic – rama główna z kołami, tzw. rama A zostaje ta sama. Tym oto sposobem wózek spacerowy kosztuje nas łącznie 1778zł. To jest kolejny argument przy wyborze modelu Greentom -czy możemy i chcemy wydać trochę więcej na wózek aby Dziecku było nieco wygodniej?

Kilka słów o modelu Classic

Teraz kilka słów o modelu Classic…Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej model Classic według swojej specyfikacji jest również dla Dzieci od 6-go miesiąca. Zgadzamy się z tym  ale pod warunkiem, że Dziecko zaczyna samo siadać, w innym przypadku będzie ono musiało jeździć na razie tylko w pozycji leżącej.

Model Classic( Cena 1099zł)  to wózek, który waży zaledwie 7kg i składa się w jedną całość – w przeciwieństwie do Reversible, który jak wspominaliśmy składa się z dwóch elementów. W tym wózku możemy wozić Dziecko tylko przodem do kierunku jazdy, nie ma możliwości jazdy tyłem do kierunku jazdy. Posiada dwie pozycje: leżącą i siedzącą. Ten model wózka powinny wybrać osoby, którym zależy na tym aby wózek zajmował jak najmniej miejsca i posłużył „do końca”, tzn. do czasu kiedy Dziecko jeździ w wózku. Według specyfikacji jest to ok 4,5 roku, waga maksymalnie 18kg.

… a dla nieco starszego dziecka

Ale ok, Dziecko ma 8/9/10 miesięcy już dawno samo stabilnie siedzi i co wtedy, który model wybrać?

Zarówno jeden jak i drugi model są odpowiednie, kwestia tylko czy chcemy mieć wózek ze zmianą kierunku jazdy przodem/ tyłem (Reversible) czy jest nam to nie potrzebne? Jeśli nie potrzebne to spokojnie kupujemy Classic’a i jeździmy nim do końca 🙂

Tak samo ze starszymi Dzieciakami 11/12,13…. miesięcy. Musimy wtedy tylko pamiętać, że model Reversible posłuży nam do 2-2,5 roku max 🙂

A co w w przypadku kiedy Dziecko jeszcze w ogóle samo stabilnie nie siada, a chcemy przesiąść się już do spacerówki?

Bardzo często tak bywa jak czytamy na grupach i forach, że z różnych przyczyn chcecie przesiadać się do wózków spacerowych kiedy Dziecko jeszcze w ogóle nie siedzi samodzielnie – wtedy polecamy wybór Reversible! Będzie on zdecydowanie lepszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy dla Dziecka. Naszym zdaniem w takim przypadku Classic jest nieodpowiednim wózkiem.

Mamy nadzieje, że pomogliśmy Wam podjąć decyzję przy wyborze odpowiedniego modelu Grrentom 😉 Jeśli macie jeszcze jakieś pytania i niewiadome – piszcie, dzwońcie! 🙂 Postaramy Wam się wszystko dokładnie wyjaśnić 🙂

 

Tagi: Wózek dziecięcy Greentom

Wózki dostępne w naszym sklepie online     http://lullaby.com.pl/kategoria-produktu/wozki-greentom/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X